Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už daugiau nei 50 Eur.
Skip to content

Jūros druska iš Graikijos

Būtent Salt Odyssey kompanija išgarsino Messolonghi druską Graikijoje. Pirmą kartą 2008 m. ji supakavo ir pardavė šią nuostabią druską gryna natūralia žaliava. Dabar ši kompanija druską eksportuoja į 19 šalių 4 žemynuose, jau turi 36 apdovanojimus ir be abejo, yra labiausiai pasaulyje apdovanota natūrali jūros druska!

Meilė visoms natūralioms druskoms tapo „Salt Odyssey“ kompanijos atsiradimo priežastimi. Prieš atkreipdami dėmesį į druską, jie buvo Graikijos ekologiškų maisto produktų rinkos entuziastai.

Druska
Druska

Pradėjo maišydami graikiškų žolelių aromatus su pagrindine jūros druska, surinkta Messolonghi – iš natūralios vakarų Graikijos laukinės gamtos buveinės. Tarp dviejų upių susiformavusi natūrali lagūna yra viena svarbiausių pelkių Europoje ir didžiausia Graikijoje. Ji yra saugoma Ramsaro sutarties ir yra „Natura 2000“ tinklo dalis. Tai išskirtinio grožio ir ekologinės vertės, retos floros, 280 paukščių rūšių – mažų medinių namelių ant polių vandenyje vieta.

„Salt Odyssey” – viena didžiausių Europoje druskos gavybos kompanijų, pelniusiu tarptautinį pripažinimą, įvairių apdovanojimų įvertinusių produktų kokybę ir įvairovę. Vietovė, kurioje kasama druska, yra ne tik išskirtinio grožio, bet  ir saugoma Ramsaro konvensijos, kuriai taikomi išskirtiniai apsaugos reikalavimai

Kaip išgaunama ši nuostabi jūros druska?

Gamyba prasideda ankstyvą pavasarį, kai jūros vanduo nukreipiamas, izoliuojamas ir saugomas. Ten leidžiama pavasario ir vasaros saulei bei vėjams kaitinti ir pamažu ją džiovinti.

Vasarai einant į pabaigą sūrus vanduo perkeliamas į „keptuves“, kuriose jam leidžiama visiškai išdžiūti iki rugsėjo, kai bus nuimama druska. Nuplaunamas sūrymu, kad pašalintų nepageidaujamas kietąsias medžiagas, tačiau neprarastų mikroelementų ir mineralų. Rezultatas – gryna druska, kuri bus laikoma dideliuose 10–15 m kalnuose. Visas procesas pagrįstas tais pačiais tradiciniais metodais, kurie buvo naudojami dešimtmečius.

Naudojama tik nerafinuotas produktas, kuriame nėra cheminių priedų ir kuriame yra tik natūralūs ingredientai. ISO 9001 ir IFS sertifikavimo standartai yra išlaikomi ir chemijos laboratorijoje sistemingai atliekami kokybės ir granulometrijos patikrinimai.

Pagrindinė jų žaliava yra kokybiška graikiška Messolonghi druska. Tai pirmoji 100% graikiška druska, išleista į rinką ir turinti „druskumą“, kurio trūksta įprastai druskai, be cheminių priedų.

Kaip išgaunami jūros druskos dribsniai?

Verdant vandenį kontroliuojamos temperatūros ir slėgio sąlygomis, vanduo išgaruoja, o druskos grūdeliai linkę priartėti ir natūraliai formuoti piramides. Toliau gaunami piramidės dribsniai, jiems leidžiama išdžiūti ir vėliau jie sumaišomi su žolelėmis-prieskoniais. Dribsnius lengva susmulkinti, nes  susidaro labai ploni dribsniai, kurie yra traškūs, o kadangi jie taip lengvai tirpsta, jie nėra agresyviai sūrūs mūsų gomuriui. Tai nauja druskos vartojimo tendencija, pradedant nuo geriausių virėjų, kurie naudoja šią unikalią druską baigiamąjame savo patiekalo etape.

Apdovanojimai Natūralūs produktai iš Graikijos

Druska

Faktai apie druską ir jos panaudjimo būdai:

Druska gali atrodyti paprasta, bet kadangi ją galima naudoti daugiau nei gerai žinomais būdais, dėl jos įspūdingų faktų ir naudojimo būdų ji yra nuostabiausias mineralas pasaulyje. Atraskite kai kurias druskos paslaptis:

Nors nenorime persistengti su kasdieniu druskos suvartojimu, bet be sveiko druskos kiekio savo kūne tiesiog negalėtume išgyventi. Be druskos nesusitrauktų mūsų raumenys, necirkuliuotų kraujas, nevirškintų maistas ir, svarbiausia, neplaktų širdis.

Druska

Jūros druskos dribsniai

Biri jūros druska

Jūros druska malūnėliuose

Pipirai malūnėliuose

Biri jūros druska / prieskoniai Natūralūs produktai iš Graikijos

Jūros druska malūnėliuose Natūralūs produktai iš Graikijos

Pipirai malūnėliuose Natūralūs produktai iš Graikijos