Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už daugiau nei 50 Eur.
Skip to content

Alyvuogių aliejus ir alyvuogės

Stamatakos alyvmedžių giraitė yra Peloponeso pietrytiniame krašte, Lakonijos Molajuje. Visame pasaulyje ši vietovė garsėja geriausios kokybės alyvuogių aliejumi. Ši vieta yra ideali alyvuogių ir citrusinių augalų derliui dėl labai gero derlingumo šiose žemėse ir tinkamo sauso ir šilto klimato tame regione. Seniausiems medžiams yra virš 500 metų amžiaus, tačiau tokių medžių jau išlikę nedaug. Tasos Stamatakos tėtis paveldėjo šį lauką iš senelio ir apsodino jį naujais alyvmedžiais apie 1980 m. Naujojo šimtmečio pradžioje padarė naują sodinimą ir jų alyvmedžių giraitė įgavo galutinę formą.

Kad išspausti „Liophos“ alyvuogių aliejaus, reikia surinkti 6–7 kilogramus pusiau prinokusių ir prinokusių alyvuogių.

Apie 5–6 kg prinokusių alyvuogių derliaus prireikia  išgauti „Myrtoo“ alyvuogių aliejų. Šis aliejus spaudžiamas tik iš prinokusių alyvuogių.

Neužtenka pasodinti medį… jį reikia visą laiką prižiūrėti.

Štai ką kalba T.Stamatakos pie savo alyvuogių giraitę:

„Medžius reikia laistyti vasarą, genėti pavasarį, kad jie būtų „pamaitinti“ (tinkamu laiku su tinkamomis priemonėmis) ir žinoma, kad derlius būtų surinktas tinkamu laiku.

Žemę  ariame po žiemos lietaus, kad kelis mėnesius išliktų drėgmė. Taip pat sumaišome žemę aplink medžius. Žolę pjauname kelis kartus per metus. Tai yra keletas darbų, kurie tarnauja medžių augimui.

Mūsų alyvmedžių giraitės auginimas tausoja aplinką. Gamta pasiruošusi duoti mums savo vaisių, jai tereikia mūsų meilės ir rūpesčio.

Mes esame ekologinės auginimo šalininkai, neteršiame aplinkos chemikalais. Visada yra natūralių būdų sustiprinti dirvą ir medžius.“

 Šio ūkio alyvmedžių giraitėje auga 3000 Koroneiki veislės alyvmedžių, citrusinių medžių ir vynmedžių.

Nuo 2000 m. savo ūkyje Stamatakos pradėjo ekologinio auginimo būdą. Visi šiose žemėse pasėliai yra ekologiški. Pagrindinis jų tikslas yra užtikrinti kokybišką produktą.

Jų asmeninis dalyvavimas nuo gamybos iki šalinimo garantuoja absoliučią galutinio produkto, kuris jums atitiks, kokybę.

Stamatakos alyvuogių giraitėje iš auginamų alyvuogių, aliejus išgaunamas skirtingu alyvuogių rinkimo periodu.

Tai trunka nuo spalio mėn. iki vasario mėn. pradžios. Kovo mėn. aliejus būna paruošta prekybai.

Derlius pradedamas nuimti labai anksti, paskutinėmis spalio mėn. dienomis, kai alyvuogės dar visiškai žalios.  Tai „Hight Phenolic“ alyvuogių aliejaus gavybos laikas. Šiam aliejui pagaminti, atrenkami medžiai ir alyvuogės renkamos rankomis, labai atsargiai, kad nebūtų pažeistos. Tai labai svarbu, kad  išgauti aukštą phenolių kiekį. Norint turėti 1 kilogramą šio alyvuogių aliejaus, reikia apie 13–16 kilogramų atrinktų alyvuogių derliaus.

Lapkričio mėn. ir pirmosiomis gruodžio mėn. dienomis renkamos alyvuogės, iš kurių išgaunamas „Liophos Early Harvest“ alyvuogių aliejus.  Šiuo metu alyvuogės dar būna žalios. Išgauti 1 kg. šio alyvuogių aliejaus, reikia surinkti  apie 9–10 kilogramų žalių alyvuogių.

„Liophos“ alyvuogių aliejus  bei „Myrtoo“ alyvuogių aliejus išgaunamas iki naujųjų metų pradžios pirmoji produkcija, o pirmomis vasario dienomis – paskutinė produkcija.

Stamatakos alyvmedžių giraitė Peloponeso pietrytiniame krašte, Lakonijos Molajuje

Vidinis produktų puslapis

Apie Malaoi kraštą

Molaoi kaimo pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio Mola, kuris reiškia malūną. Daugelį metų tai  buvo malūnai kviečiams malti. Šiais laikais vis dar yra išlikę malūnai, tačiau jie jau skirti ne  kviečiams malti, o alyvuogėms spausti.

Ši vietovė garsėja alyvuogių aliejaus gamyba. Kiekvienais metais ūkininkai pagamina daug tonų alyvuogių aliejaus, o šio ūkio vietinis alyvuogių aliejus yra vienas geriausių alyvuogių aliejų pasaulyje, pelnęs daugybę apdovanojimų tarptautiniuose alyvuogių aliejaus degustavimo konkursuose.

Alyvuogių aliejus ir alyvuogės Natūralūs produktai iš Graikijos

Apdovanojimai Natūralūs produktai iš Graikijos

78b774c4a26b46b5b25cfabbbd2acabb-0001-1448x2048

2021 m.

 Berlyne buvo apdovanotas bronzos apdovanojimais kaip vienas iš pasaulinių elitinių alyvuogių aliejų.

2020 m.

Berlyne buvo apdovanotas sidabro apdovanojimais kaip vienas iš pasaulinių elitinių alyvuogių aliejų.

Berlin-ALIEJAUS-MAGIJA-APDOVANOJIMAS-2020-10-13-1-1448x2048
Vidinis produktų puslapis

2019 m.

Londono tarptautinis alyvuogių aliejaus konkursas suteikė „Kokybės sidabro apdovanojimą“ (vidutinėje kategorijoje)

2019 m.

Londono tarptautinis alyvuogių aliejaus konkursas suteikė  „Kokybės bronzos  apdovanojimą“ (delikačioje kategorijoje)

Vidinis produktų puslapis

Atsiliepimai Natūralūs produktai iš Graikijos

Vidinis produktų puslapis
Vidinis produktų puslapis